מרפאת עיניים

ד"ר אסף בר

סגן מנהל מחלקת עיניים בביה"ח וולפסון, רופא בכיר בתחום הרשתית, טיפולי אוביאטיס, וניתוחי הקטרקט.

תחומי עיסוק עיקריים: הדמיה ואיבחון מחלות רשתית (OCT וכו'), הזרקות תוך עיניות עבור מחלות רשתית, ניתוחי קטרקט (ירוד), ניתוחי רשתית, רפואת עיניים תעופתית, טיפול בעין יבשה, ייעוצים וחוות דעת שנייה, טיפולי אוביאטיס, ורטינופתיה סוכרתית. 

ד"ר אסף בר בוגר הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, כולל שנת הסטאז' בביה"ח שיבא (תל השומר), אותה סיים ב-2004. התמחה ברפואת עיניים במרכזה רפואי 'וולפסון', וסיים בשנת 2009. לאחר סיום ההתמחות, עבד כרופא בכיר בתחום הרשתית וניתוחי הקטרקט.

בשנת 2011 נסע לשנתיים התמחות באוביאיטיס (מחלקות דלקתיות של העין) בבריטניה, ב- Moorfields Eye Hospital שבלונדון, אצל פרופ' סוזן לייטמן, מהרופאות המובילות בעולם בתחום. מומחה בתחום הרשתית, טיפולי אוביאטיס, וניתוחי הקטרקט.

ד"ר אסף בר - רופא עיניים בכיר
ד"ר אסף בר - רופא עיניים בכיר

לתיאום תורים, לייעוץ ובירורים

צרו איתנו קשר > השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

״בעלי ביטוחי בריאות פרטיים זכאים לקבלת החזר תשלום על ייעוצים או בדיקות, בהתאם להסכם שלהם עם חברות הביטוח. כמו כן, מומלץ לבדוק את דמי השתתפות והזכאות מול קופת החולים״

טיפולים המתבצעים על ידי ד"ר אסף בר

 • מחלות הרשתית והזגוגית
 • טיפולי אוביאטיס
 • רטינופתיה סוכרתית
 • ניתוחי ירוד (קטרקט)
 • טיפול בעיניים יבשות

רקע מקצועי - ד"ר אסף בר

 • 1.7.2018 עד היום: מנהל בפועל של מחלקת עיניים, המרכז הרפואי וולפסון
 • 1.2.2016 עד היום: סגן מנהל מחלקה בכיר במחלקת עיניים, וולפסון
 • 2015 עד היום: מנהל מרפאות חוץ עיניים, וולפסון
 • 2013 עד היום: רופא בכיר לרשתית ואובאיטיס, מנתח. מנהל שרות האובאיטיס (מחלות דלקתיות של העין), וולפסון
 • 2011 עד 2013: השתלמות (Fellowship) ברשתית ומחלות דלקתיות של העין,  בבי"ח לעיניים מורפילדס, לונדון, בריטניה. פרופ' סוזן לייטמן.
 • Senior Research Fellow Medical retina and Uveitis to Prof. Sue Lightman,
 • Moorfields Eye Hospital, London, UK
 • 2012 עד 2013: מומחה רשתית בכיר, מנהל השירות לרטינופתיה סוכרתית, בבי"ח המלכותי של מחוז סארי, גילדפורד, בריטניה.
 • Associate Specialist in Medical Retina, Diabetic Retinopathy Service Manager
 • Royal Surrey County Hospital, Guildford, Surrey, UK
 • 2009 עד 2011: רופא בכיר, מרפאת רשתית, מח' עיניים, וולפסון
 • 2004 עד 2009: התמחות ברפואת עיניים, וולפסון (פרופ' אלישע ברטוב)
 • 2003 עד 2004: סטאז'ר, בי"ח שיבא תל-השומר. הצטיינות.
בדיקות ראייה מתקדמות

לימודי מנהל מערכות בריאות

ד"ר אסף בר סיים מחצית מלימודי תואר שני במנהל מערכות בריאות באוניברסיטת בן גוריון, לשם חיזוק והרחבה של הידע הניהולי והראייה המערכתית. הניסיון שרכש עד כה במסגרת תפקידיו תורמים רבות להפקת המיטב מלימודים אלה.

רקע אקדמי - ד"ר אסף בר

התחלתי את לימודי הרפואה בגיל 25, מתוך אמונה גדולה במדע ותשוקה למקצוע מדעי המשלב אינטראקציה עם אנשים ולמענם. אני אוהב מאוד את המקצוע, חושב שהוא המקצוע המדהים ביותר ומרגיש שהמקצוע מאפשר לי לתרום באמצעותו לחברה.

לימודי רפואה: למדתי רפואה באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, את הסטאז' עשיתי בביה"ח שיבא. במסגרת הסטאז', התנסיתי בעבודה במחלקת עיניים בוולפסון ("אלקטיב") והתאהבתי בתחום. התמחתי במחלקת העיניים המצויינת של המרכז הרפואי וולפסון.

התמחות על במחלות הרשתית והזגוגית: עם סיום התמחותי ועד לנסיעתי לתת ההתמחות, השתלמתי כרופא בכיר במרפאת הרשתית במשך שנתיים שהיוו המשך ישיר להתעניינותי ועיסוקי בתחום במהלך שנות ההתמחות.

התמחות על נוספת באובאיטיס: בין השנים 2011-2013 יצאתי לתת התמחות בתחום הרשתית במחלות עיניים דלקתיות, אובאיטיס. את תת ההתמחות עברתי בבית החולים לעיניים MOOREFIELDS (לונדון) אצל פרופ' סו לייטמן, אושיה בינלאומית בתחום זה – תחום זה עוסק במחלות הפוגעות בכל חלקי העין ובמערכות הגוף האחרות ובשל כך מתמודד עם כל תחומי רפואת העיניים ועם מחלות סיסטמיות שונות, אוטואימוניות, ניאופלסטיות וזיהומיות. כך שניתוחים פשוטים הופכים למורכבים בשל סיבוכי הדלקת. אי לכך מומחי האובאיטיס מהווים אוטוריטה מיקצועית, בעלת ראיה רחבה וכוללת המשלבת רפואה פנימית מחד וכירורגיה מורכבת מאידך. 

ניתוחי ירוד (קטרקט): משנת 2009 אני מנתח בכיר בתחום הקטרקט. ניתחתי קטרקט גם במהלך השנתיים של התמחות העל באובאיטיס באנגליה. כיום מנתח המחלקת העיניים שבוולפסון, במסגרת מכבי ובמסגרת פרטית.

הוראה - ד"ר אסף בר

לאורך כל חיי האקדמיים והמקצועיים בתחום הרפואה, אני משלב הוראה לצד הלימודים והעבודה.

עוזר הוראה: החל מהשנה השנייה בבית הספר לרפואה ובמשך כל תקופת הלימודים, נמניתי על צוות עוזרי ההוראה בפקולטה לרפואה (הן בתוכנית הלימודים הרגילה והן בתוכנית של אוניברסיטת קולומביה, ניו-יורק).

הדרכת סטודנטים: כמתמחה במחלקת עיניים בביה"ח וולפסון, השתתפתי בהוראה והדרכה של סטודנטים לרפואה והעברתי הרצאות בבית הספר לאחיות.

Chief Resident: כמתמחה בכיר במחלקה ולאחר מכן כמומחה, שימשתי כ Chief Resident, במסגרת תפקיד זה הייתי המענה הניהולי והמקצועי הראשוני למתמחים לצורך ייעוץ בכל תחומי רפואת העיניים.

דרגת מרצה מטעם אוניברסיטת UCL: במהלך תת ההתמחות שעשיתי בלונדון, לימדתי במסגרת UCL – University College of London – בקורסים לתארים מתקדמים בביולוגיה של הראיה, רפואת עיניים ועוד. בתום שנה הוענקה לי דרגת מרצה מטעם אוניברסיטת UCL.

כיום, אני מוזמן פעמיים בשנה להרצות במסגרת קורסי קטרקט של ה- Royal College of Ophthalmologists בלונדון, ובקורס אובאיטיס מטעם UCL המיועד לרופאי עיניים מומחים מכל העולם, שם אני מלמד לצד המומחים המובילים בתחום האובאיטיס מארה"ב, אוסטרליה ובריטניה.

סוקר עיתונות עמיתים: החל משנת 2013 אני נמנה על צוות הסוקרים של עיתונים מקצועיים בהם Ophthalmology (The American Academy of Ophthalmologists), שהוא העיתון החשוב ביותר בתחום רפואת העיניים, Acta Ophthalmology, Journal of Ophthalmologhy , Indian Journal of Ophthalmology.

רופא עיניים

חבר סגל בפקולטה לרפואה, אוניברסיטת תל אביב

בחמש השנים האחרונות, אני משמש כחבר בסגל הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב, ריכזתי את הקורס במחלות דלקתיות של העין במסגרת לימודי ההמשך של אוניברסיטת ת"א,

בנוסף ד"ר אסף בר מלמד חלק נכבד מתכנית הלימוד של הסטודנטים לרפואת עיניים ולרפואה פנימית בסבבים הקלינים במחלקה. ביולי 2018 זכה בכבוד לקבל תואר "מורה מצטיין" מדקאן הפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א.

לתיאום תורים, ייעוץ ובירורים

צרו איתנו קשר > השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

״בעלי ביטוחי בריאות פרטיים זכאים לקבלת החזר תשלום על ייעוצים או בדיקות, בהתאם להסכם שלהם עם חברות הביטוח. כמו כן, מומלץ לבדוק את דמי השתתפות והזכאות מול קופת החולים״

מחקר - ד"ר אסף בר

 • במהלך לימודי הרפואה הייתי חלק מצוות חוקרים במחקר שהתנהל במעבדה הנפרולוגית בביה"ח סורוקה. המחקר עסק בבחינת רמות IGF-1 בתגובה לאיסכמיה של הכליה. – בנוסף, השתתפתי במחקר שנערך במסגרת המעבדה לפסיולוגיה של ביה"ח סורוקה. במסגרת זו כתבתי את עבודת הגמר של לימודי הרפואה בה איפיינתי קולטן לאבץ בתאים ממערכת העיכול ובתאי זרע. עבודתי זו זכתה בהצטיינות.
 • מחקרים במסגרת ה Fellowship: במהלך תת ההתמחות שלי בביה"ח MOOREFIELDS בלונדון, השתתפתי במספר מחקרים בהנחייתה של עם פרופ' לייטמן, ביניהם מחקרים מקומיים של צוות דוקטורנטים ורופאים בבית החולים בעלי חשיבות והשפעה על תחום האובאיטיס בעולם. בין הנושאים שנבחנו "תוצאים ומדדים פרוגנוסטים בואסקוליטיס של הרשתית" , "הגורמים לאבדן ראייה בחולי אובאיטיס" , "מדדים פרוגנוסטים לתגובה לטיפול בBevacuzumab (אבסטין) תוך עיני לבצקת מקולרית בחולי סוכרת". 
 • עבודה על טיפול בדלקת תוך עינית בשתל דקסאמתזון במבוגרים אפשרה את השימוש הרחב שרווח כיום בעולם ואת הכנסת התרופה לסל התרופות בישראל. היינו הראשונים בעולם לטפל בילדים עם שתל זה ולהוכיח את תרומתו ובטיחותו גם בטיפול בילדים, יש בכך חשיבות גדולה עבור הילדים שללא מחקר כזה לא היו יכולים לקבל את הטיפול.

הייתי שותף פעיל בבניית תכנית המחקרים, איסוף הנתונים, אנליזה ותיקונים לפני הגשה. אני רשום על עבודות שהתפרסמו בעיתונים המובילים ביותר ברפואת עיניים.

מחקריים מסחריים: השתתפתי ב 3 מחקרים גדולים במהלך ה fellowship ואני ממשיך בכך מאז.

מחלקת עיניים בוולפסון

בשנתיים האחרונות הכנסתי שני מחקרים מסחריים הנערכים במחלקה:

 • מחקר בתחום הטיפול הביולוגי למחלות הרשתית. במחקר זה אני משמש כחוקר ראשי.
 • מחקר בתחום הטיפול בעין יבשה. המחקר בודק שימוש במכשיר חדשני המטפל ע"י גירוי מגנטי בעין יבשה. במחקר זה אני משמש כחוקר משנה.

אני רואה חשיבות גדולה בשילוב מחקר בשגרת המחלקה ולכן יוזם ומעודד הכנסת מחקרים חדשים.

בנוסף, השבוע התפרסם בגיליון האלקטרוני  “Ahead of print”של העיתון Retina. מאמר זה הינו תוצר של שיתוף פעולה ייחודי בין רופאי המחלקה שלנו: ד"ר בורגנסקי, ד"ר אסף אחירון ד"ר עידן הכט ואנוכי לבין  פרופ' רוקח, מומחה לבינה מלאכותית מאוניברסיטת בן-גוריון ורופאי עיניים מה- Reading Center לפיענוח הדמיות בוינה, אוסטריה. במאמר זה הייתי הסמכות המקצועית הבכירה.

בדיקת לחץ תוך עיני

ניסיון ניהולי

בקיץ 2013 , מונה ד"ר אסף בר באופן לא רשמי כסגן מנהל מחלקה ומנהל מרפאת העיניים בוולפסון. את המינוי הרשמי לתפקידי זה קיבל בפברואר 2016 עם פרישתה של קודמתו בתפקיד. החל מה- 1.7.18 ועד ה 18.2.19 מנהל את המחלקה בפועל.

שירות צבאי - ד"ר אסף בר

דרגה – סגן

 • 2006 עד 2018: רופא במילואים, חיל האוויר, צה"ל
 • 2006: קורס קציני רפואה
 • 1998 עד 2006: חובש במילואים בחיל הרפואה
 • 1990: קורס טיס, חיל האוויר
 • 1990 עד 1993: שרות ביחידה קרבית מובחרת, להק מודיעין, חיל האוויר

ד"ר אסף בר חבר באיגודים המקצועיים

 • 2004 עד היום: חבר ההסתדרות הרפואית בישראל (הר"י)
 • 2004 עד היום: חבר איגוד רופאי העיניים בישראל
 • 2012 עד היום: American Academy of Ophthalmology (AAO)
 • 2016 עד היום: International Ocular Inflammation Society (IOIS)
בדיקת ראייה

כנסים מקצועיים

ד"ר אסף בר משתתף ומציג עבודות בכנסים מקצועיים בארץ ובעולם וכן מעודד את רופאי המחלקה, בכירים ומתמחים כאחד, להרבות בהצגת עבודות בכנסים. בשנתיים האחרונות חלה עליה בכמות העבודות שהוצגו ע"י המחלקה בישראל ובכנסים בינלאומיים.

לתיאום תורים, ייעוץ ובירורים

צרו איתנו קשר > השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

״בעלי ביטוחי בריאות פרטיים זכאים לקבלת החזר תשלום על ייעוצים או בדיקות, בהתאם להסכם שלהם עם חברות הביטוח. כמו כן, מומלץ לבדוק את דמי השתתפות והזכאות מול קופת החולים״