מרפאת עיניים

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שאלות ותשובות -

מחלות עיניים, ובעיות ראייה

תחום הרפואה בכלל, ורפואת עיניים בפרט מתפתח מיום ליום. כשמדובר על מחלות ובעיות ראייה, ישנם מכשירים וציוד מתקדם ביותר בהם ניתן לבצע אבחון מקיף, לקבל תוצאות במיידית, ולהתאים את הטיפול המתאים ביותר. יחד עם זאת ישנם מגוון רחב של פתרונות וסוגי טיפולים שונים לבעיות ראייה שונות, כגון: קרטוקונוס, ניוון רשתית, יובש בעיניים, ועוד.. בעמוד זה תוכלו לקבל תשובות לשאלות נפוצות בנושאים של רפואת עיניים ובעיות ראייה שונות. 

מיפוי קרנית העין - אבחון קרטוקונוס

קרטוקונוס היא מחלה של קרנית העין. במצב תקין צורתה של הקרנית היא כדור, ואילו אצל חולי קרטוקונוס היא הופכת בהדרגה לחרוט. זהו גם פירוש השם – “קרטו” היא קרנית ו”קונוס” הוא כמובן חרוט.

עיניים יבשות סימפטומים

יובש בעיניים היא תופעה שמייצרת תחושת אי נוחות, כאילו נכנס לעין גוף זר או שיש בה חול. סימפטומים נוספים הם רגישות רבה לאור, כאבים בעיניים, צריבה ואדמומיות בעיניים. כמו כן, ראייה מטושטשת.

אבחון קטרקט

קטרקט היא מחלת עיניים שגורמת לעדשה להפוך משקופה לעכורה. הקטרקט הוא אחד הגורמים העיקריים לירידה בראייה במדינות המפותחות, והסיבה מספר אחת לעיוורון במדינות מתפתחות. ישנה חשיבות רבה לאבחון מוקדם ולטיפול נכון במחלה.

ניוון מקולרי AMD - גלאקומה

ניוון רשתית היא מחלה שגורמת לפגיעה הולכת ומחמירה בשכבת העין שאחראית על המרת האור לאותות חשמליים ולהעברתם למוח לצורך פענוח. אם אחד ההורים סובל מ-AMD בשלב מתקדם שלה, הסיכוי שגם אצל הילדים יתפתח ניוון מקולרי הוא 50%.

בדיקת רשתית OCT - מכשיר למיפוי רשתית

OCT זוהי טכניקה מתקדמת שמבוססת על פיזור גלי אור בטווח האינפרא-אדום ועל שיטות מדידה מדויקות, ובאמצעותה ניתן לקבל תמונה מפורטת, מדויקת ותלת ממדית של הרשתית בעין (וגם של רקמות באיברים נוספים).

מיפוי קרנית העין - אבחון קרטוקונוס

מיפוי קרנית העין היא בדיקה שנועדה לספק תמונת מצב מדויקת לזיהוי מידת הקמירות של הקרנית וחישוב כוח התשבורת שלה.(תשבורת הוא המונח ליכולת לשבור את קרני האור) מבנה לא תקין של הקרנית מוביל לפגיעה בראייה, ולכן מחייב פתרון מתאים. 

מחלות עיניים - אבחון וטיפול

הזרקה תוך עינית היא פרוצדורה רפואית מקובלת לטיפול במספר מחלות עיניים. באופן טבעי רוב בני האדם אמנם נרתעים מהמחשבה על הזרקה אל תוך העין, אבל זהו הליך נפוץ למדי, בטוח לחלוטין ואפקטיבי מאוד. המובילה לשיפור ניכר באיכות החיים. 

ליצירת קשר עם המומחים שלנו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

״בעלי ביטוחי בריאות פרטיים זכאים לקבלת החזר תשלום על ייעוצים או בדיקות, בהתאם להסכם שלהם עם חברות הביטוח"