מרפאת עיניים

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עדשות סקלרליות

עדשות סקלרליות הן סוג מיוחד של עדשות מגע. אחד השימושים העיקריים שלהן הוא טיפול בקרטוקונוס, וישנם עוד מצבים שבהם המאפיינים הייחודיים שלהן מבטיחים מקסימום שיפור בראייה. בעמוד זה תמצאו מידע מפורט אודותיהן, על-מנת שתוכלו להבין האם גם לכם העדשות הסקלרליות עשויות לסייע.

המאפיינים הייחודיים של עדשות סקלרליות

מונחות על לובן העין – המאפיין העיקרי שמייחד עדשות סקלרליות מעדשות מגע רגילות הוא המנח שלהן – על שכבת לובן העין ולא על הקרנית כמו בעדשות הרגילות. באנגלית לובן העין נקרא Sclera, ולכן נבחר השם עדשות סקלרליות.

כיסוי מלא של הקרנית – המנח על הסקלרה, שהיא השכבה החיצונית בגלגל העין ושמגנה על איבר רגיש זה, מביא לכך שהעדשות הייחודיות יכסו את קרנית העין באופן מלא.

גדולות – על-מנת שניתן יהיה לכסות את מלוא הקרנית מדובר בעדשות גדולות יותר בהשוואה לעדשות “רגילות”. פירוט לגבי חשיבות הגודל והכיסוי המלא של הקרנית בהמשך העמוד.

נוזל מיוחד בין העדשה לבין הקרנית – גודלן של עדשות המגע הסקלרליות יוצר חלל בינן לבין הקרניות. חלל זה ממולא בנוזל מסוג סליין שבין השאר מפחית את היובש בעין.

יכולת העברת חמצן גבוהה – שתורמת גם היא לתפקוד מיטבי של הקרנית.

היצמדות טובה יותר – כך שגם בזמן מצמוצים תזוזת העדשה מינימלית.

עדשות סקלרליות לטיפול בקרטוקונוס
עדשות גדולות המכסות את כל הקרנית
קרטוקונוס - קרנית חרוטה
עדשות סקלרליות מותאמות לקרטוקונוס, לאנשים עם קרנית חרוטה.

לייעוץ ובירורים בנושא עדשות סקלרליות

צרו איתנו קשר > השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

״בעלי ביטוחי בריאות פרטיים זכאים לקבלת החזר תשלום על ייעוצים או בדיקות, בהתאם להסכם שלהם עם חברות הביטוח. כמו כן, ישנה השתתפות של קופות החולים בחלק מהטיפולים"

לקוחות ממליצים

שקופית קודמת
שקופית הבאה

לקוחות ממליצים

שקופית קודמת
שקופית הבאה

התועלת הרבה של עדשות סקלרליות לחולי קרטוקונוס

אחד המצבים העיקריים שבהם באים לידי ביטוי מלא היתרונות של עדשות סקלרליות הוא קרטוקונוס. קרטוקונוס היא מחלת עיניים שפוגעת באיכות הראייה של אנשים צעירים – היא עלולה להתפתח בין גיל ההתבגרות לבין גילאי 30-35. 

המחלה, שככל הנראה הרקע שלה הוא גנטי (חוסר איזון אנזימטי שמאפשר לרדיקלים חופשיים לפגוע בחלבונים שבקרנית), גורמת להתעוותות צורת הקרנית: מכדור היא הופכת בהדרגה לחרוט. ככל שהיא חרוטית יותר, כך קרני האור נשברות בה באופן לקוי יותר והראייה הולכת ומידרדרת.

עדשות מגע סקלרליות מכסות כאמור את כל הקרנית, ובכך מספקות מענה מלא ואופטימלי לעיוות הנ”ל. על-מנת שהפתרון יהיה מושלם, וקרני האור יחזרו להישבר באופן תקין לחלוטין, נדרשת התאמה מדויקת של העדשות, ולשם כך יש צורך לבצע מיפוי קרנית באמצעות ציוד משוכלל ואצל איש מקצוע מנוסה.

מצבים נוספים שבהם כדאי לשקול עדשות מגע סקלרליות

המקרה הנפוץ ביותר שבו משתמשים בעדשות סקלרליות הוא כאמור קרטוקונוס. בנוסף העדשות הגדולות שמונחות על לובן העין עשויות להיות הטיפול המתאים בעוד מגוון רחב של מצבים.

כך למשל אצל מי שסובלים מטריכיאזיס – מצב שבו הריסים גדלים פנימה – וכשלא ניתן להשתמש בעדשות רגילות, אלה הסקלרליות מהוות פתרון אפקטיבי. 

גם אמטרופיה, כלומר פגם באופן שבו נשברות קרני האור (לאו דווקא עקב חרוטיות של הקרנית), מחייבת עדשות שונות מהרגיל, וכך גם אניזומטרופיה (שוני משמעותי בין שתי העיניים) וצילינדר גבוה.

אחד היתרונות החשובים של עדשות סקלרליות הוא העברת חמצן טובה מאוד, ובנוסף ישנו נוזל בינן לבין הקרנית. בהתאם כדאי לשקול את השימוש בהן גם במקרים של יובש בעין וכשפתרונות אחרים לתופעה מציקה זו לא משפרים את המצב. כמו כן עשוי רופא עיניים מיומן להמליץ על העדשות הגדולות למי שעבר חבלה פיזית בעין.

קרטוקונוס - אבחון וטיפול
בתמונה - אופטומטריסט בוחן האם יש לכם קרטוקונוס, ובאיזו רמה, ובכך יודע אילו עדשות סקלרליות מיוחדות להתאים עבורכם.
לחץ תוך עיני
מקרה נוסף בהם כדאי לשקול להשתמש בעדשות סקלרליות הוא ב - יובש בעיניים, עדשות אלו מקלים על התסמינים ומשפרים את המצב.

מקסימום איכות, מקסימום נוחות - מרפאת Eye Care

מעבר לשיפור המשמעותי באיכות הראייה בכל המצבים הרפואיים הנ”ל, ובפרט עבור חולי קרטוקונוס, מתאפיינות העדשות הסקלרליות גם בנוחות רבה – בזכות עבירות החמצן והלחות הגבוהה והיציבות המרבית. בהתאם התחושה דומה לשימוש בעדשות רכות (למרות שהעדשות הסקלרליות הן קשות) וניתן להשתמש בהן ללא תחושת אי נעימות או קושי כלשהו.

על-מנת להבטיח את מיצוי היתרונות של עדשות המגע הייחודיות, ובעיקר לדעת בוודאות שהראיה שלכם תשתפר מאוד הודות לשימוש בהן, חובה להגיע למרפאת עיניים מתקדמת. במרפאתנו תמצאו אופטומטריסטים ורופאים בעלי ניסיון רב מומחים בטיפול בקרטוקונוס, ובכל המחלות והלקויות שמחייבות עדשות סקלרליות, וגם ציוד משוכלל שמספק מיפוי קרנית מדויק ובאופן כללי את כל המידע הנחוץ לצורך התאמה מושלמת של העדשות.

רופא עיניים

לתיאום תורים, ייעוץ ובירורים

צרו איתנו קשר > השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

״בעלי ביטוחי בריאות פרטיים זכאים לקבלת החזר תשלום על ייעוצים או בדיקות, בהתאם להסכם שלהם עם חברות הביטוח. כמו כן, ישנה השתתפות של קופות החולים בחלק מהטיפולים"